معرفی مجموعه

آزمایشگاه نانوفناوران کیان

آزمايشگاه نانوفناوران کیان (ایستا صنعت وطن) یک عضو از خانواده بزرگ شبکه آزمایشگاهی فناوری­ های راهبردی در زمینه انجام آزمون‌های فیزیکوشیمیایی، میکروبی بر روی انواع محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی، آب، خاک و پساب و مشخصه‌یابی نانومواد بر اساس استانداردهای ملی ایران، دستورالعمل­‌ها و بخشنامه­­‌ها در حال فعالیت می­‌باشد. لازم به ذکر است، بنابر درخواست کاربران امکان ارسال نمونه به آزمایشگاه ‌های مختلف عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی جهت انجام تست­‌های آزمایشگاهی توسط این مجموعه صورت می­‌پذیرد. شایان ذکر است، این آزمایشگاه با دارا بودن تجهیزات آزمایشگاهی و دستگاهی پیشرفته، پذیرای دانشجویان و اساتید محترم و افراد عام جهت انجام تست­‌های آزمایشگاهی خود می­‌باشد. یکی از ویژگی‌های مهم این مجموعه بهره­مندی کاربران آزمایشگاه از تخفیفات مناسبتی ویژه می‌باشد. از جمله; تست­‌های قابل انجام در این مجموعه می‌­توان به انجام تست­‌های شیمیایی و میکروبی عسل، آرد و غلات، سوهان، انواع شوینده‌ها، انواع روغن­‌ها همچون روغن نارگیل، روغن زیتون و غیره، آب و خاک و دیگر موارد اشاره کرد. از جمله دستگاه‌های مستقر در آزمایشگاه نیز می­‌توان دستگاه الایزا ریدر، اسپکتروفتومتر دو پرتویی، رفرکتومتر، رطوبت سنج، کرایسکوپ و دیگر تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی را نام برد.

  • آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی این آزمایشگاه دارای نیروی‌های متخصص کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در رشته‌­های میکروبیولوژی، مهندسی شیمی، بیوتکنولوژی میکروبی، بیوشیمی، نانوبیوتکنولوژی، شیمی و زیست شناسی که در طرح‌های اجرایی آزمایشگاهی و تحقیقاتی مستقل یا مشترک با مراکز دانشگاهی و پژوهشی شرکت نموده اند، می‌باشد.  بخش‌­های مختلف آزمایشگاه کنترل مواد غذایی­، آرایشی و بهداشتی این مجموعه شامل چهار بخش اصلی شیمی مواد غذایی، میکروبیولوژی و آرایشی و بهداشتی است.
  • اهم فعالیت‌­های انجام شده در این مجوعه شامل موارد ذیل می­‌باشد:
  • دریافت و پذیرش نمونه، انجام آزمون و ارسال نتایج.
  • برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان آزمایشگاهی، دانشجویان، دانش آموزان
  • تدوین دستورالعمل‌های كاری(SOP) روش‌های كنترل و ضوابط مربوط به كلیه فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی
  • همکاری در طرح­‌های تحقیقاتی، پژوهشی و اجرایی
  • كنترل كیفیت مواد اولیه و فرآورده‌های خوراكی،آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی تولید داخل كشور و وارداتی به كشور
  • امید است با همت و تلاش کلیه پرسنل آزمایشگاه و نیز سایر واحدهای معاونت غذا و دارو شاهد ارتقا سلامت آحاد جامعه مردم کشور سرافرازمان باشیم.

آزمایشگاه‌های همکار